Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

‘Sınır Tanımayan Gazeteciler’ Cemal Kaşıkçı için çağrıda bulundu

Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünün açıklanmasından sonra, gerçeklerin ortaya çıkarılması için Riyad'a uluslararası baskı yapılması çağrısında bulundu.

Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ölümünün açıklanmasından sonra, gerçeklerin ortaya çıkarılması için Riyad’a uluslararası baskı yapılması çağrısında bulundu.

RSF Genel Sekreteri Christophe Deloire, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kaşıkçı’nın ölümünün teyit edilmesinden sonra, cinayetin aydınlatılması ve Suudi gazetecilerin serbest bırakılması için Riyad’a güçlü, kararlı ve sürekli bir uluslararası baskı yapılmasını bekliyoruz” diye yazdı.

​Deloire ‘baskıların hafifletilmesi ve uzlaşma politikalarına gidilmesinin, konuları tartışmaya açmaya cesaret eden ve soruşturma yürüten gazetecileri tutuklayan, kaçıran ve hatta öldüren Suudi Arabistan’a öldürme yetkisi verilmesiyle eşdeğer olacağını’ ifade etti.

​Delorie ayrıca ” RSF, Suudilerle iş yapmanın dondurulması çağrısı yapıyor. Krallık, gazetecileri gözaltına alma, onlara kırbaç cezası verme, kaçırma ve onları kaybetme uygulamalarını sonlandıracağına dair resmen söz vermedikçe ticaret normale dönmemeli” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.