Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Şimdi Diyarbakır Barosu zamanı

Diyarbakır Barosu’nun yeni başkanı Cihan Aydın, sorunsuz bir genel kurul geçirildiği için herkese teşekkür ederek, “Şimdi Diyarbakır Barosu zamanı” açıklaması yaptı.

Diyarbakır Barosu 46’ncı Genel Kurulu’nu 13-14 Ekim’de gerçekleştirdi. Genel Kurul’da bin 60 oy kullanıldı. Diyarbakır Baro Başkan adayı Cihan Aydın 503 oy alarak 188 oy farkıyla yeni başkan seçilirken, diğer adaylardan Nahit Eren 315, Sertaç Buluttekin 147, Nevzat Kaya 86 ve Cengiz Baysal 9 oy aldı.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu’na Fırat Üger, Muhlis Uğurgül, Mehmet Akbaş, Habibe Danışman Deyar, Özgür Yılmaz Biçen, Tevfik Kahraman, Keziban Yılmaz, Ömer Şaran; Diyarbakır Barosu Türkiye Barolar Birliği Delegeliğine Serhat Eren, Abdülkadir Güleç, Mehmet Emin Aktar, Ahmet Özmen, Barış Yavuz; Diyarbakır Barosu Disiplin Kuruluna Sedat Yahşi, Sadık Başar Gür, ZuhaL Işık, Serdar Özer ve Tuncay Erkuş; Diyarbakır Barosu Denetleme Kuruluna Seyit Rıza Karakaş, Ahmet Ay ve Nigar Yıldız Atabay seçildi.

‘5 KADIN SEÇİLEBİLDİ’

Diyarbakır Barosu’nun yönetim, disiplin ve denetleme kurullarına aday olan 52 avukat içinde bulunan 7 kadından 5’i seçilebildi. 1927’den bu yana Diyarbakır Barosu başkanlığına kadın başkan seçilmedi.

‘ŞİMDİ DİYARBAKIR BAROSU ZAMANI’

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra kısa bir açıklama yapan yeni Baro Başkanı Cihan Aydın, sorunsuz bir genel kurul geçirildiği için herkese teşekkür ederek, “Şimdi Diyarbakır Barosu zamanı” dedi.

Kaynak: MA

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.