Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Görün, bilin, duyun diye YAZIYOR!

5 Kadın gazeteci; basın üzerinde yoğun baskıların sürdüğü, iktidardan taraf haber yapmayan tüm gazetecilerin sesinin, sözünün kısılmaya çalışıldığı bir dönemde kalemimizi gerçekten yana kullanma ısrarıyla yola düştük. Halkın haber alma ve gerçeği öğrenme hakkını ilke edinerek sürdürdüğümüz mesleğimiz, özellikle son 2 yılda çeşitli baskılar altında. Tutuklamalar, davalar bir yana, tüm bunlara rağmen yola devam etmek isteyen gazeteciler, işsizlikle, ekonomik kötü koşullarla engellenmeye çalışıyor. Bizler de buna rağmen halkın haber alma hakkını ve basın özgürlüğünü savunarak yola düştük. İşte Gazete Yazıyor’u bu ısrar doğurdu.

Bizlerle aynı ya da benzer saiklerle yola düşmüş, mesleğini onurlu bir şekilde yapan pek çok meslektaşımız var. Onlar da kalemlerini gerçeğe elçi etmiş ve bu ilkeyle hareket ediyorlar. Onların çabalarını takdir etmekle birlikte; biz yine ve yenilenerek gazeteciliğimizi sürdüreceğimizi söylüyoruz.

Gazete Yazıyor olarak okurlarımızı bu çabanın ortağı olarak görüp, her birini gönüllü muhabir kabul ediyoruz. Genç gazeteci arkadaşlarımızla deneyim ve bilgilerimizi paylaşmaya hazır bir ekibiz.

Daha da önemlisi, sitemizi okurlarımıza açıyoruz. Bütün bu gürültünün içinde aslında amansız bir suskunluk olduğunu biliyoruz ve bu suskunluk çağında okurumuzun öyküsünü anlatmasına olanak veriyoruz. Öykü bölümümüz ile anlatamadığınız, anlatma imkanı yok edilen öykülerinize bir pencere açalım istiyoruz.

Öte yandan, bugünü de yarını da bizleri endişelendiren çocuklarımız için bir bölüm olacak. Bu bölümde özetle, alanında uzman kişilerden çocuklara dair kapsamlı yazılar, röportajlar ve hem aile hem çocuk için eğitsel materyaller yer alacak.

Kadın bölümü ile kadınların, sesini duyurabilecekleri, sözünü söyleyebilecekleri bir kürsü olacağımızı da ifade edelim.

5 Kadın gazeteci, sırtımızda gerçeğin yüküyle yola düştük!

Daha önce çalıştığı basın kuruluşları KHK’larla kapatılmış, baskılanmış gazeteciler olarak diyoruz ki; gerçek inatçıdır, bir yol bulur kendine.

Biz de gerçeğin bu inadına ortak olduk.

Geleceğe düşülecek notta bizim kalemimizin de izi olsun istiyoruz!

Güzel günleri hep birlikte örmek dileğiyle Merhaba diyoruz!

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.