Görün, duyun, bilin diye YAZIYOR!

Çocuk Edebiyatı – 7 yaş üstü çocuklar için 5 kitap önerisi

Okulların açılmasının ardından, derslerin yanı sıra çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak çok önemli. Elbette ebeveynler kitap konusunda seçici davranırken bizlerde Gazete Yazıyor ekibi olarak hem çocukların hem de ebeveynlerin keyifle okuyacağı kitapları paylaşmak istedik.

Çocuk Edebiyatının en güzel kitaplarını paylaşacağımız kitap tanıtım haberlerimizde her hafta farklı yaş grupları için en güzel kitapları ve konularını sizlerle paylaşacağız.

Pippi Uzun Çorap –

Pippi küçük bir kasabanın ucundaki villasında bir başına yaşar. Babası bir denizci, annesi gökte bir melektir. Bir maymunu, bir atı ve upuzun çorapları vardır Pippi’nin. Komşu evin çocuklarıyla tanışmasından sonra iki de arkadaşı olacaktır. Üç arkadaşın eğlenceli mi eğlenceli maceraları birbirini izler. Olağanüstü bir güce sahip, becerikli, hazırcevap, iyiliksever ama sıradan insanlara göre hayli tuhaf Pippi’nin hikâyesi, yazarı Astrid Lindgren’e dünya çapında bir ün sağladı ve Pippi Uzunçorap çocuk edebiyatının klasikleri arasında yerini aldı. Okuyanın aklından çıkmayan ve en sevilen roman kahramanlarından biri oldu.

Barış’ın Gezintisi –

TÜBİTAK’tan Otizm Hakkında Bir Öykü. Öykü otizmli Barış ve ablalarının parktaki gezintisi eşliğinde otizme ve otizmli bireylerin etrafını nasıl algıladığına dair bilgiler paylaşıyor. Kitap hem akranları, hem ebeveynler için otizmli bireyleri anlamak için iyi bir kaynak.

Çocuk Kalbi –

1886’dan kalma bir şaheser. Dünyanın En Yararlı Çocuk Kitabı da seçildi. Sayısız yayınevinden sayısız baskısı var. İtalyan yazar, ilkokul çağındaki Enrico adındaki çocuğun okul yaşamını, onun ağzından anlatıyor.

Vahşi Kitap –

13 yaşındaki Juan, tatilini tuhaf dayısı Tito’yla geçirecektir. Onun devasa kütüphanesinde kitapların kendi başlarına hareket ettiğini görür. Böylece sırlar yavaş yavaş açığa çıkar… Kitaplar, kütüphaneler ve okumanın gücüyle ilgili müthiş bir macera.

Küçük Kahraman –

Parlak yeşil böcek Eddie, bu kitabın küçük kahramanı. Minik ama cesur biri o. Uzun ve tehlikeli koridorlar, Ezicilerin dev ayaklarının altında sıkışma tehlikesine rağmen karanlık kütüphanede kaybolan halasını bulup kurtarmaya kararlı biri…

Bunları da beğenebilirsin

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.